SMAR DO ŁAŃCUCHA eLUBE WET LUBE - 100 ml Rozwiń

SMAR DO ŁAŃCUCHA eLUBE WET LUBE - 100 ml

eLube eLube

3139

Nowy

34,93 zł

brutto

34,93 zł za 100 ml

Obsługujemy bezpieczne płatności:
Obsługujemy bezpieczne płatności:
Dostawa już od 6,50 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawy Nazwa Czas dostawy Cena
Paczkomaty InPost Paczkomaty InPost 3 - 5 dni robocze 12,00 zł
Kurier FedEX Kurier FedEX 3 - 5 dni robocze 15,60 zł
Kurier DPD Kurier DPD 3 - 5 dni robocze 17,50 zł
Kurier DHL Kurier DHL 3 - 5 dni robocze 18,90 zł
Paczka w Ruchu Paczka w Ruchu 5 do 9 dni roboczych 6,50 zł

* Dla zakupów powyżej 299,00 zł darmowa dostawa!

Wydaj 299,00 zł lub więcej - otrzymasz darmową dostawę!

Zamówienia o wartości 299zł i więcej wysyłamy na nasz koszt.

Więcej informacji

WET Lube z serii hybrid to syntetyczny smar do łańcucha rowerowego opracowany dla rowerzystów MTB i zawodników jeżdżących podczas deszczu.

Oznacza to ,że produkt którego bazą jest syntetyczny olej poliestrowo-diestrowy zawiera dodatki EP oraz mikro cząsteczki teflonu niezbędne dla wyczynu  ze względu na duże obciążenia na jakie narażony jest łańcuch „wyczynowy” oraz środki smarne niezbędne do zmniejszenia do minimum współczynnika tarcia.

Zaawansowana technologia hybrydowa WET LUBE  powoduje, że olej ma bardzo dobrą penetrację ogniw łańcucha i odporność na wypłukiwanie pomimo że należy do grupy olejów które określamy jako oleje o małej lepkości. Zastosowane nowoczesne środki adhezyjne  poprawiają przyczepność do metalu  nie powodując jednocześnie pogrubienia smaru i co jest bardzo ważne, zastosowany smar   nie powoduje zbierania  brudu ani kurzu.

To ta część elementów smaru jest odpowiedzialna za możliwość jazdy w mokrych warunkach pogodowych i zabezpiecza smar przed wypłukiwaniem przez cząsteczki wody.

Jak każdy już dzisiaj profesjonalny smar do łańcucha rowerowego produkt zawiera również inhibitory korozji ,które zabezpieczają przed rdzewieniem, które rozprowadzane są po posmarowaniu łańcucha zgodnie z instrukcją przez „środek transportowy” zawarty w wymieszanej bazie, po czym odparowuje pozostawiając na metalowych elementach cienką powłokę zawierającą  środki smarne i dodatki opisane w tabeli podstawowe dane smaru do łańcucha rowerowego WET Lube serii hybrid firmy eLUBE niżej w tabelce.

Smar łańcuchowy WET LUBE serii hybrid to nowy produkt do łańcucha o niskim współczynniku tarcia powoduje mniejsze zużycia energii niezbędnej do jazdy zapobiega piszczeniom, korozji i innym niekorzystnym zjawiskom na jakie narażony jest łańcuch rowerowy. Zastosowanie oleju WET LUBE eLUBE zapewnia zdolność do utrzymania właściwości smarnych  w różnych warunkach pogodowych od warunków zimowych  i jesiennych do ciepłych i wilgotnych dni letnich i znacznie zmniejsza straty mocy.

Ponadto  głęboka penetracja elementów powoduje przedłużenie żywotność łańcucha , chroni go  przed brudem i wodą oraz wycisza pracę łańcucha i zabezpiecza przed przeciążeniem. Dotychczasowe testy potwierdziły ,że produkt  przeznaczony jest do stosowania w najgorszych warunkach pogodowych ,takich jak śnieg i lód oraz powstałych po  użyciu na drogach soli kamiennej kałużach ze stężoną solanką i innymi substancjami obecnymi na drogach.

Częstotliwość z jaką należy stosować smar WET LUBE ,który zaliczyć należy do smarów o dużej żywotności jest zależna od sposobu eksploatacji łańcucha a w szczególności od tego jak często jeździmy, z jaką intensywnością, w jakich warunkach jeździmy i od tego czy smarowania dokonaliśmy niedbale czy zgodnie z instrukcją producenta, szczególnie istotna jest zmiana środka smarnego i konieczność czyszczenia chemicznego w jego przepadku.

Zalecany przez nas sposób smarowania łańcucha rowerowego olejem WET LUBE jest następujący. Przed użyciem środka smarnego należy się pozbyć starych pozostałych na łańcuchu smarów najlepiej metodą fizyczną i chemiczną.

Po nasączeniu rolki zakręcić pedałami przez około 10 do 30 sekund, celu rozprowadzenia smaru równomiernie pomiędzy rolkami i szpilkami. Po odczekaniu kilku minut  nadmiar oleju z łańcucha wytrzeć szmatką lub specjalną gąbka. Zewnętrznie łańcuch może wyglądać jak suchy - ważne jest, aby nasmarowane były szpilki i rolki.

 

Sposób użycia produktu WET LUBE do łańcucha: 

  • Usunąć stary smar z łańcucha
  • Nanieść smar eLUBE poprzez dołączony kroplomierz na każde ogniwo łańcucha.
  • Odczekać chwilę by smar się wchłonął
  • Wytrzeć nadmiar smaru z łańcucha suchą ściereczką

Uwaga! - przed użyciem wstrząsnąć

Recenzje

Napisz opinię

Parametry techniczne

x Cena podana za 100 ml