Czy posiadanie dzwonka to konieczność ? 
Może zadać by to pytanie inaczej. Czy komunikowanie się w sposób łatwy, bezpieczny i skuteczny ze współuczestnikami ruchu jest potrzebne ? Oczywiście,że tak ! 
Pamiętajcie o tym,by swoje rowery doposażyć w ten sprzęt,ponieważ zarówno producenci jak również dystrybutorzy nie są do tego zobowiązani.

Jaki dźwięk ma wydawać dzwonek ? 
I tu temat nam się rozwija, ponieważ poza dwoma, najbardziej rozpoznawalnymi tonami jakie wydają dzwonki, do tej kategorii możemy zaliczyć również inne sygnalizatory dźwiękowe jak trąbki, klaksony oraz piszczałki. 
" RING " - Dzwonki mogą wydawać dźwięk typu "ring" których wydobywanie się spowodowane są przeważnie przez młoteczek uderzający o klosz (kopułę) dzwonka
" DING-DONG " - rozsławione "ding-dongi", które brzmią nieco ciężej, dźwięk ten jest porównywany do klasycznego dzwonka do drzwi starego typu (jak nazwa wskazuje - ding-dong)
" BELL RING " - jest to dźwięk przyrównywany do dzwonka, nieco podobny do "ding-dongów"

Do powyższych grup dochodzą również trąbki oraz piszczałki - tu nie ma co tłumaczyć,gdyż trąbka brzmi jak trąbka,zaś piszczałka - piszczy ;) 

Jaki dzwonek wybrać ? Który jest dla kogo ?
Po pierwsze - wybierz taki,jaki Ci się naprawdę podoba ! Czy to ważne ile masz lat ? Nawet jeśli już dawno nie jesteś dzieckiem,ale masz ochotę na piszczałkę - czemu nie ? Jeśli tylko sprawi Ci to przyjemność, nie widzimy żadnych przeciwwskazań. Wybór kolorów, motywów naniesionych na dzwonki jest tak ogromna,że na pewno znajdziesz coś dla siebie. 
Po drugie - zerknij ile masz miejsca na kierownicy. Być może możesz pozwolić sobie na dzwonek mini,którego średnica jest niewiele większa niż 22 mm., a być może możesz wybrać rozmiar XL,który sięga nawet 80 mm. 

Co jest lepsze dla dziecka - dzwonek, piszczałka czy trąbka ? 
To już zależy od Twojego dziecka i tego jak pewnie czuje się na rowerze. 
Dzwonek obsłuży po odpowiednim zamontowaniu bez odrywania rąk od kierownicy, natomiast trąbkę lub piszczałkę będzie musiało chwycić jedna ręką. 

Przeprowadzimy Cię nieco przez nasz asortyment, by było Ci łatwiej dokonać wyboru : 

  • dzwonki Big Bell oraz Ding-Dong - bardzo efektowne duże dzwonki o średnicy aż do 80 mm. 

  • dzwonki w stylu vintage - wielokolorowe dzwonki stylizowane na styl retro

  • dzwonki z postaciami z bajek Disney / Marvel - te spodobają się najmłodszym rowerzystom, bo kto z nas nie miał swojego ulubionego bohatera z bajki ?
  • piszczałki - najpopularniejsze są te w kształcie przeróżnych zwierzątek, jednakże model SQUEEZY z postaciami z bajek Disneya również zyskały swoich wiernych fanów 


Dzwonków, trąbek i piszczałek jest naprawdę wiele (ok. 150-200 różnych modeli), dlatego TUTAJ  znajdziecie wszystkie z naszej oferty <3